במהלך חיינו אנו מוצאים עצמנו באירועים שונים, שבהם אנחנו זקוקים לאנשי מקצוע שונים, לעתים עלינו לארגן חתונה לבן הגדול שעזב את הקן המשפחתי והחליט להתחתן , ולעתים עלינו לארגן אירוע עסקי לעסק שלנו וחפש חברת מיתוג שתסייע לנו במיתוג האירוע, ויכול להיות שאנחנו בכלל זוג צעיר שנולד לו הילד הראשון ועלינו לערוך לו ברית לבני המשפחה . היום יש מגוון של אירועים בחיים, שבכל אחד מהם יש את הרגעים המרגשים שלו, ובכל אחד מהם יש את הדמויות המרכזיות שלו. צלמי אירועים מקצועיים ידעו לתת לכל אירוע את הגישה הנכונה שתאפשר תיעוד אופטימאלי של האירוע.

בחתונה הזוג המאוהב, נמצא במרכז העניינים, ואילו בברית התינוק שרק הגיח לעולם הוא זה שנמצא במרכז העניינים, החוכמה היא לדעת לתעד את הרגעים הנכונים ואת הדמויות הנכונות בכל אירוע, כך שהאירוע יתועד היטב, ולא נסתמך רק על הזיכרון הויזואלי שלנו.

אם ניקח לדוגמא אירוע של חתונה, הרי שחייב להיות נוכח בה צלם חתונות, שידע לתעד כמה שיותר את הזוג המאוהב, ואת האינטימיות הרבה שביניהם החל מהרגע שבו הכלה נמצאת בסלון הכלות, דרך ההליכה הרומנטית שלובת הזרוע אל החופה, וכלה ברגע שבו החתן נותן את הטבעת לכלה מתחת לחופה. תמונות רבות ידגישו את סיפור האהבה בין בני הזוג, ואת האושר והשמחה של החוגגים שבאו לחגוג יחד עם בני הזוג את חתונתם.

לעומת החתונה שבה יש דגש על אהבה בין שני בני זוג, צלם המוזמן לאירוע של בר מצווה, ומוטלת עליו המטלה של צילום לבר מצווה, יודע שזהו צילום עם מאפיינים אחרים, שבו יש דגש על המשפחתיות ועל הנער המתבגר שחווה את המעבר מילדות לבגרות. ואילו אירועי ברית/ה הם יהיו אירועים שקטים יותר ולא רועשים וסוחפים כמו אירוע של חתונה, משום שהדגש בהם הוא על תינוק שזה עתה הגיח לעולם, לכן התיעוד של אירועים כאלו יהיה בדרך כלל עם תמונות המתעדות את התינוק מקרוב, ותמונות של האורחים שהגיעו לאירוע.

אז אם אתם עומדים לערוך אירוע כלשהו אל תמהרו לבחור את הצלם הזול ביותר, בררו היטב האם איש המקצוע שבחרתם אכן מתמחה בתיעוד אירוע כמו שלכם או שבכלל הוא עוסק בצילום אופנה או צילום מוצרים חשוב גם לבדוק שסגנון הצילום שלו מתאים לכם האם אתם מעדיפים צילום מבוים או צילום ספונטני? . זכרו שאם תבחרו את איש המקצוע הזול שאינו מכיר יודע כיצד לצלם אירוע כמו חתונה או בר מצווה, הרי שאתם צפויים להתאכזב מהשירות שתקבלו ובסופו של דבר תקבלו מוצר שלא יספר את הסיפור של האירוע ולא יצליח לתעד את האווירה והרגשות שהיו במהלך האירוע.

קראו גם: