חינה היא אחד האירועים הססגוניים ביותר בלוח האירועים של כל כלה, כאשר בעדות מסוימות מקובל לערוך חינה גם לחתן. חינה מתאפיינת בתלבושות ססגוניות, בשמחה ללא גבולות, בחיבוק משפחתי גדול וחם, בתפריט קולינרי מושקע ובחוויה צבעונית שמי שאיננו משתייך לעדות המזרח יכול רק לחלום עליה.

צילום חינה

אירוע חינה אותנטי מורכב מקוקטייל מרהיב של תלבושות מסורתיות וססגוניות, ומטקס מסורתי, הנחשב ללב האירוע, בו נצבעות כפות ידיה של הכלה המאושרת בצבע אדום – כתום עז המופק מצמח החינה, ומעוטרות בסמלים עגולים המייצגים את איחולי הקהל לאושר, הצלחה, ברכה ופריון בחיי הזוג החדש. במובן מסוים, טקס החינה מקורי ומרשים לא פחות מהחתונה, ויהיו שיטענו שעם כל הכבוד לאירוע הכלולות, החינה מרתקת הרבה יותר. משום שכך, חשוב מאוד להשקיע בצילום חינה מקצועי ואיכותי, שינציח את עוצמת האירוע, על כל האספקטים המרכיבים אותו, ולא להסתפק בצילום חובבני בהנחה שהחינה היא עוד חגיגה בדרך לאירוע הכלולות.

כיצד בוחרים צלם לחינה?

ראשית, חשוב לחפש צלם שמתמחה בצילומי חינה, שכן צלם שאיננו מכיר לעומק את האירוע, עשוי בהחלט להחמיץ את נקודות השיא שלו. חינה איננה קוקטייל סתמי של צבע ותלבושות. זהו אירוע שכוללו רגש, אחווה, משפחתיות ואהבה, והרגעים הגדולים של כל משפחה, הם ששווים הנצחה לכל החיים. צלם מבין עניין, המכיר את הטקס על בוריו והינו בעל אינטואיציות מעולות לזיהוי הרגעים הגדולים של האירוע, הוא זה שיצליח להעביר ללא מילים את הליכוד המשפחתי ההדוק שמייצגת החינה. לכן, מומלץ להשקיע את הזמן הדרוש לחיפוש צלם לחינה, ולערוך את התהליך זמן רב מראש.

סקרו ברשת צילומי חינה, ונסו לדלות את התמונות היותר עמוקות ומרגשות מביניהן. לאחר מכן, תוכלו לסנן את הצלמים שסימנתם בהתאם לפרמטרים טכניים כמו נגישות למקום האירוע שלכם ומחיר. כאשר יהיו בידיכם שתיים – שלוש אופציות סופיות של צלמי אירועים מקצועיים שמיקומם הגיאוגרפי מתאים לכם ושתעריפיהם מתאימים לכיסכם, תוכלו לעבור לשלב הבא ולהיפגש באופן אישי עם הצלמים, עד שתוכלו לסמן “וי” על הצלם האחד והיחיד שיצר אתכם כימיה מושלמת.

קראו גם: איך לבחור צלם לאירוע? המדריך המלא

החלק שלכם באלבום החינה

גם אם בחרתם צלם לחינה שהנציח כמה וכמה אירועי חינה במהלך קריירת הצילום שלו, ועשה זאת בהצלחה מרובה, מומלץ מאוד לספק לו הדרכה סופית לפני האירוע, ואפילו במהלכו. אם השקעתם באלמנטים ייחודיים, כמו עוגיות מסורתיות לחינה, חשוב להסב את תשומת ליבו של הצלם לכך ולדאוג שהן תונצחנה בתמונה לפני שהאורחים יעלימו אותן מהבר. אם הכלה מחליפה את מחלצותיה, כנהוג בעדה התימנית, למשל, חובה לוודא שהצלם לא יחמיץ את המומנטום ויספק את מלוא ההנצחה לשתי מערכות התלבושת במלואן. את ההדרכה הטכנית של הצלם אל תפקידו בידי הכלה הנרגשת, כמובן, אך אם דמות מפתח במשפחה הקרובה תיקח על עצמה את התפקיד הבלתי מורכב, התוצאות באלבום החינה יעשו את ההבדל הגדול.

קראו גם: